Amfidiusz

Grafik poszukiwany

Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą Civ6 przyszedł czas na dodanie niniejszego ogłoszenia. Szukam osoby, która chciałaby pomóc w tworzeniu modyfikacji do gry. Mowa tu o nowych cywilizacjach (w tym być może i polskiej), cudach, jednostkach, zasobach... Mam już doświadczenie w tworzeniu dodatków do Civ5, nigdy jednak moje modyfikacje nie wyglądały zbyt ładnie. Chciałbym więc nawiązać długoterminową współpracę z osobą, która dobrze radzi sobie ze środowiskami graficznymi, nie boi się wyzwań i jest w stanie poświęcić kilkadziesiąt minut w sobotę na stworzenie czegoś niepowtarzalnego. Dołączysz więc wraz ze mną do sceny moderskiej? 

grafik-komputerowy-talent-artystyczny-i-

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Amfidiusz
      Modyfikowanie większości gier, które nie posiadają oficjalnego wsparcia dla modów, opiera się na społeczności skupionej wokół Nexus Mods. Obecnie jednak mocno ona raczkuje w temacie Civ6, a głównym źródłem niezależnych rozszerzeń gry jest anglojęzyczne forum CivFanatics. Instalacja tych modyfikacji jest jednak dosyć prosta.
      Po pierwsze, musisz utworzyć folder o nazwie Mods w katalogu użytkownika gry (\Dokumenty\My Games\Sid Meier’s Civilization VI). Będziesz w nim umieszczał wybrane przez siebie modyfikacje, każdą w osobnym folderze. Ponadto, Civ6 pozwala nam bezpośrednio edytować pliki XML i Lua - co oznacza, że możesz ręcznie zmieniać dowolne wartości w tych plikach. Kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę gry w bibliotece Steam, wybierz Właściwości, następnie Pliki lokalne i kliknij Przeglądaj pliki lokalne. Możesz tam edytować dowolny plik - dobrze jest jednak zachować jego kopię.
      Niektóre modyfikacje będą wymagały dodatkowych czynności. Zawsze należy się zapoznać z instrukcją instalacji, która opisana jest na stronie każdej modyfikacji.