ZerdPL

Mapa optymalna, grywalna, zbalansowana już jest !

Wprawdzie dodatek dopiero za miesiąc ale jest czas aby przypomnieć sobie główne zasdady gry w serię zwaną Civilization. Otórz testuję i poprawiam mapę dużą na 10 graczy. Wymaga to wiele cierpliwości bo jak wiadomo twórcy gry nie wydali world buildera. Jest to wielki problem bo trzeba dokonać wielu zmian w plikach. Ja jednak w końcu przysiadłem i zrobiłem to wszystko. Gram sobie już kilka razy na tej samej mapie (ciagle poprawianej) i postanowiłem, że podzielę się z innymi tą mapką bo spokojnie na imperatorze można grać. A wszyscy mają podobne warunki startowe, dość bogate. Jednak mozolność tej pracy zmusza mnie do ciagłego testowania. Każdy błąd to strata 1 godziny. Ogólnie to chciałem zaproponować przypomienie sobie zasad gry w Civ 6. Tutaj mam zaproponowany układ:

-duża mapa (tego nie zmienię) na 10 graczy;

-start każdy ma podobny czyli ma wszystkie zasoby strategiczne w zasięgu z wyjatkiem jednego (tutaj obciąłem coś co danej nacji jest najmniej potrzebne), luxy są podzielone w miarę równo, sporo obciąłem graczowi by nie żywił się złotem innych :)

-mapa ma dużo lądu a mało oceanów ale nie da się jej opłynąć bez możliwości wpływania na oceany,

Żeby nie być gołosłownym wrzucę zapis gry w turze zero (0) do testowania. Tam moga być minimalne bugi np nie wiem czy wciąż mi działa cud natury Torres del Paine. Same z nim kłopoty a wrzuciłem na mapę wszystkie cuda natury (oprócz kobiet:)) Docelowo dam plik, który można dowolnie modyfikować ale to wyższa jazda. Tu musiałbym bardzo dużo tłumaczyć. Zapis gry jest  najprostszy bo od razu odpalamy grę. Martwić się tylko trzeba żeby były mody te, które ja zapodałem na starcie. Wszystko w/g nazw do pobrania ze Steam. A są to:

-AI+

-Botanist

-No AI Start Adventage

-Play Your Custom Maps

-Production Queue

-Real Natural Diseates

-Rise and Fall (dodatek) !!!

-WorldBuilder Templete

-DLC Polska

To trzeba meć by uruchomić save. Potem wrzucę pliki gdzie można samemu ustawiać  przed startem jakie mody mają być uruchomione. Teraz to jest wersja testowa dla tych co mają dodatek i cywilizację polska.

Tu link do zapisu. Trzeba go wkleić w:

C:\Users\moja nazwa\Documents\My Games\Sid Meier's Civilization VI\Saves\Single

Jakby co to pytać o szczegóły a i zapodawać jakie nacje wrzucić na mapę, kim grać chcecie. Ogólnie jak się ma niemal wszystkie zasoby strategiczne to się jest Panem. AI też ma ale nie umie z tego kożystać. Luxy obciałem głównie graczowi ale wystarczy być suwerenem Zanzibaru ...

Tutaj link do pobrania zapisu stanu gry:

https://megawrzuta.pl/download/914fccc9a6e6b3d00af4008e042fe8fe.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach