Amfidiusz

Edytor map

Okazuje się, że w grze został zaimplementowany edytor map, który został póki co przed nami ukryty. Dlaczego? Nie wiem, ale prawdopodobnie ma to związek z problemami z zapisem i ładowaniem, więc póki co można spróbować jako ciekawostkę:

71e537a795f7fde401d10f5dff3312e4b6c92473

 

 

 1. Otwórz AppOptions.txt w "\Dokumenty\my games\Sid Meier's Civilization VI"
 2. Znajdź linijkę "EnableTuner 0" i zamień ja na "EnableTuner 1"
 3. Uruchom firetuner z civ5 oraz grę civ6
 4. Przejdź do "Zawartości dodatkowej" w menu gry
 5. Wybierz opcję "mods" w firetunerze
 6. Wpisz "OnWorldBuilder()" w oknie firetunera i naciśnij enter
 7. Wybierz "nowa mapa" lub "załaduj mapę" w civ6
 8. Wybierz "LOC_MAP_WORLDBUILDER" z listy map dla pustej mapy i rozpocznij grę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie potrafię tego uruchomić mimo iż dawno czytałem o tym na fanatykach. Komendę  OnWorldBuilder()  można wpisać tylko do wyskakującego okienka i tam jest opcja zaznaczenia "mods". Może coś źle robię albo mam SDK civ 5 inaczej skonfigurowane. Tam przy pierwszym uruchomieniu podaje się ścieżki, gdzie jest gra zainstalowana. Oczywiście civ 5 i może dlatego teraz nie działa. Ogólnie mam same errory i nie mam Firetunera do zaznaczenia w dodatkowej zawartości civ 6. Nie martwię się tym zbytnio bo ten edytor jak widać z obrazka niewiele wnosi. Lepszym narzędziem jest Civ6_Map_Utility.exe

Osobiście czekam na coś na kształt edytora in game z civ 5 i Beyond Earth: BERT ale nie wiem nic aby autor zaczął coś robić. Raz chyba widziałem jego wpis na fanatykach, że czegoś mu brakuje, pewnie dostępu do kodu. Pozostaje czekać na oficjalne narzędzia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Podobna zawartość

  • Przez Amfidiusz
   Szczerze mówiąc nowa mapa świata nie powala dbałością o szczegóły. Fajnie mieć nowy teren do zabawy, ale na prawdziwą World Map przyjdzie nam poczekać do momentu otworzenia warsztatu Steam.
    

    
   Więcej zrzutów z innych części świata: http://imgur.com/a/jOlk5
  • Przez Amfidiusz
   Google Maps z nałożonymi miejscami wszystkich miast dostępnych w grze, cudów świata oraz natury, pogrupowanych według kontynentów i krajów. Widać ogrom przedsięwzięcia! 
   https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1Zsn8VDAV_LcwWZBE_oz7G1zbuDo&ll=28.482573664734407%2C12.96944620625004&z=5
  • Przez Amfidiusz
   A tak bawią się niektórzy grając na realnej mapie świata
    

  • Przez Amfidiusz
   Yet (not) Another Map Pack
   Autor: Gedemon
    

    
   Paczka zawiera m.in:
   Ogromny rozmiar mapy (128x80) dla wszystkich skryptów map Gigantyczny rozmiar mapy (180x94) dla wszystkich skryptów map Absurdalny rozmiar mapy (230x115) dla wszystkich skryptów map Pozwala na rozpoczęcie gry z 50 cywilizacjami w zaawansowanych ustawieniach rozgrywki Konwersja popularnych map Ziemi i Europy z Civ5 Historyczny start imperiów Uwaga:
   Wersja Alpha oznacza, że modyfikacja jest wciąż testowana i spodziewana jest cała masa błędów. Ostrzeżenie:
   Gigantyczny rozmiar mapy jest dużo większy rozmiar "ogromny". Może nie załadować się na twoim pececie (i na pewno potrzebuje sporo czasu na załadowanie się) Absurdalny rozmiar jest największym rozmiarem, z jakim gra sobie poradzi i potrzebuje około 5 minut na załadowanie go do pamięci podręcznej Dla wszystkich trzech dużych rozmiarów zalecane jest obniżenie jakości tekstur w ustawieniach grafiki, na rozmiarach tych gra potrafi zużyć do 6GB VRAM z GPU Instalacja:
   Pobierz plik za swój dysk twardy Rozpakuj do \Dokumenty\My Games\Sid Meier's Civilization VI\Mods Przejdź do dodatkowej zawartości i zaznacz Aktywuj modyfikację, a następnie uruchom grę
  • Przez Amfidiusz
   Czasami nieodkryte tereny powinny takimi pozostać